Office Connections

امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

 

 

ارتباط بین دفاتر و شعب

متخصصین گروه ایده پردازان شبکه گستر آریا آمادگی دارند تا به درخواست سازمان‌ها، امکان ایجاد شبکه‌های محلی و فرامحلی و یکپارچه‌سازی ارتباطات داده و ارتباط بین دفاتر و شعب در سازمان‌ها را بررسی و فراخور نیاز هر یک از شرکت‌ها، پیشنهادی متناسب تهیه و ارائه نمایند. در سازمان‌هایی که دارای دفاتر پراکنده در سطح ملی یا بین‌المللی می‌باشند، نیاز به برقراری ارتباط سریع بین دفاتر بسیار ضروری است که این مهم با روش‌های گوناگونی انجام می‌شود. یکی از مقرون‌به‌صرفه ترین روش‌های ارتباطی در برخی شرایط استفاده از شبکه خصوصی مجازی می‌باشد. شبکه خصوصی مجازی، شبکه‌ای است که اطلاعات در آن از طریق یک شبکه عمومی مانند اینترنت جابه‌جا می‌شود اما درعین‌حال با استفاده از الگوریتم‌های رمزنگاری و با تصدیق هویت (Authentication)، این ارتباط همچنان اختصاصی باقی می‌ماند به‌گونه‌ای که فاصله فیزیکی موجود بین شعب حذف‌شده و گویی کاربران در یک شبکه قرار دارند. اتصال مراکز پراکنده یک سازمان با استفاده از شبکه خصوصی مجازی مزایای بسیاری در گردش اطلاعات سازمان‌ها به همراه خواهد داشت که مهم‌ترین آن‌ها عبارت‌اند از :

* سرعت نصب و راه‌اندازی بسیار مناسب

* حذف محدودیت فیزیکی برای کاربران

* قابلیت تغییر مکان در کمترین زمان ممکن

* امکان برقراری ارتباط بین مراکز دورافتاده یا صعب‌العبور

* امکان تأمین ارتباط اینترنتی برای یکی از شعب و مدیریت یکپارچه دسترسی به اینترنت و ارتباطات فرا سازمانی

* امکان یکپارچه‌سازی سیستم تلفن داخلی کارکنان بدون نیاز به در اختیار داشتن شبکه تلفن شهری در تمام دفاتر و پرداخت هزینه‌های مربوطه

* امکان به اشتراک‌گذاری منابع شبکه مانند پرینترها، فایل سرور، نرم‌افزارهای موجود دریکی از واحدها مانند مالی یا CRM و غیره

 

خدمات ایده پردازان شبکه گستر آریا 

همان‌طور که شبکه برای شرکت‌ها و سازمان‌ها تبدیل به امری ضروری شده است، ارتباط بین مراکز مجموعه‌هایی که بیش از یک دفتر یا کارخانه‌دارند امری اجتناب‌ناپذیر می‌باشد. سهولت و سرعت در انتقال اطلاعات، ارتباطات صوتی و تصویری، به اشتراک‌گذاری منابع و موارد متعدد دیگری وجود دارد که این ارتباطات را ضروری می‌سازد. این مراکز ممکن است در سطح یک منطقه، شهر، کشور و یا دنیا گسترده باشند. ایجاد ارتباط بین این نقاط وابسته به پارامترهای مختلفی می‌باشند که گستردگی جغرافیایی، میزان پهنای باند موردنیاز، بودجه و شرایط اقلیمی منطقه از آن جمله می‌باشند. در ذیل به چند مورد از این ارتباطات اشاره می‌شود.

زمانی که فاصله دو شعب نزدیک می‌باشند

راه‌کارهای ارتباطی بی‌سیم در ابعاد گسترده، چه در باندهای فرکانسی فاقد مجوز کاربری و چه در باندهای نیازمند مجوزهای قانونی نظیر Microwave ازجمله نیازمندی بسیاری از سازمان‌هاست. این شرکت با در اختیار داشتن لیست کاملی از محصولات رادیویی به همراه گروه طراحی و اجرای زبده و کارآمد ، ارائه‌کننده راه‌کارهای ارتباطی بی‌سیم در سطوح مختلف می‌باشد. خدماتی که در قالب این فعالیت ارائه می‌شود عبارت‌اند از :

۱- مشاوره و انتخاب فنّاوری مناسب اعم از WiFi ، ارتباطات نقطه‌به‌نقطه Point to Point  و یا چند نقطه Point to Multi Point  در باندهای بدون نیاز به مجوز ، شبکه‌های نیازمند به مجوز نظیرMicrowave  و

۲- طراحی شبکه‌های بی‌سیم شهری و بین‌شهری

۳- تأمین تجهیزات شبکه‌های بی‌سیم

۴- اجرای شبکه‌های بی‌سیم شهری و بین‌شهری

از فناوری بی‌سیم در کاربردهای مختلفی می‌توان استفاده کرد. امروزه مخابرات بی‌سیم به حدی وارد زندگی روزمره ما شده است که هر کس به‌نوعی از یکی از کاربردهای این فناوری بهره می‌گیرد. به‌عنوان‌مثال می‌توان کاربرهای زیر را برای فناوری‌های بی‌سیم نام برد:

*  انتقال دیتا بین ساختمان‌ها و متصل کردن دفاتر : برای سازمان‌هایی که دارای چندین ساختمان هستند استفاده از لینک‌های بی‌سیم برای انتقال دیتا و .. یکی از بهتری راه‌حل‌هاست. استفاده از کابل‌های دیتا چندان توصیه نمی‌شود زیرا علاوه بر اینکه احتمال قطعی دارند، در معرض عواملی مانند رعدوبرق نیز هستند. لینک‌های بیسم یکی از بهترین راه‌ها برای ایجاد یک ارتباط بین ساختمانی است.

*  انتقال بی‌سیم مکالمات : انتقال بی‌سیم مکالمات VoIP و ایجاد ارتباطات رایگان بین دفاتر مختلف یک شرکت می‌تواند روش مناسبی برای کاهش هزینه‌های تلفن باشد. یک لینک بی‌سیم می‌تواند چند صد مکالمه هم‌زمان VoIP را منتقل کند بدون آنکه با کمبود ظرفیت مواجه شود. به‌منظور انتقال خطوط تلفن شهری، فکس، اینترنت، انتقال تصاویر و نیز می‌توان از این قابلیت استفاده کرد . از مهم ترین امکاناتی که این سیستم فراهم می‌کند امکان ارائه خطوط تلفن شهری به مراکز فاقد این خطوط مانند معادن، سدها، کارگاه‌ها، کارخانه‌های خارج از شهر و حتی ایجاد ارتباط رایگان صوتی تصویری بین دفاتر و شعب یک مجموعه می‌باشد.

*  انتقال تصویر : استفاده از لینک‌های بی‌سیم برای متصل کردن دوربین‌های نظارتی یکی از کاربردهای این فناوری محسوب می‌شود. به‌این‌ترتیب می‌توان تعدادی زیادی دوربین را به‌سرعت پیاده‌سازی کرد. از لینک‌های بی‌سیم برای کاربردهای ویدئوکنفرانس و برقراری مکالمه‌های صوتی و تصویری نیز می‌توان بهره گرفت .

ایجاد ارتباط بین این نقاط وابسته به پارامترهای مختلفی می‌باشند که گستردگی جغرافیایی، میزان پهنای باند موردنیاز، بودجه و شرایط اقلیمی منطقه از آن جمله می‌باشند. در ذیل به چند مورد از این ارتباطات اشاره می‌شود:


*  ارتباطات کابلی:
در این نوع ارتباط از کابل جهت برقراری ارتباط استفاده می‌شود که با توجه به فواصل فیبر نوری پرکاربردترین نوع این ارتباط است. همچنین VDSL با توجه به هزینه کم آن کاربرد دارد.

*  شبکه‌های بی‌سیم:
در این نوع ارتباط با استفاده از رادیوهای وایرلس و دستگاه‌های مربوطه ارتباط بین نقاط فراهم می‌گردد. در هر دو طرف دکل نصب گردیده و پس از نصب تجهیزات وایرلس و انجام تنظیمات ارتباط بین دو طرف برقرار می‌گردد.
*  MPLS Interanet
این سرویس از  بستر مخابراتی کشور بهره می‌جوید و ارتباط بین مراکز را بروی سیم مسی مخابرات ایجاد می‌کند. این نوع سرویس برای ارتباط بین مراکزی که امکان ایجاد ارتباطات بالا نباشد مناسب است و البته هزینه آبونمان ماهیانه مخابرات را برای کاربر به همراه دارد.
*Leased line
این سرویس یک ارتباط نقطه‌به‌نقطه است که توسط مخابرات بین دونقطه برقرار می‌گردد.
* Internet
امکان ایجاد ارتباط بروی بستر اینترنت نیز ممکن است. اما باید ارتباطی ایمن برقرار گردد تا اطلاعات توسط افراد سودجو در اینترنت مورد سوءاستفاده قرار نگیرد که این ارتباط توسط ایجاد تونل بین دونقطه ایجاد می‌گردد.


شایان‌ذکر است که در صورت تعدد و گستردگی نقاط ممکن است از دو یا چند روش ارتباطی به‌طور هم‌زمان استفاده گردد.
مشاوره جهت برپایی و راه‌اندازی بهترین نوع ارتباط، ایجاد ارتباطات نقطه‌به‌نقطه و یک نقطه به چند نقطه، راه‌اندازی شبکه‌های وایرلس و بی‌سیم، راه‌اندازی اینترانت و MPLS و برقراری انواع ارتباطات از دیگر خدمات شرکت ما به شما می‌باشد.