User Management

امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

 

 

مدیریت کاربران و کنترل پهنای باند

مدیران شرکت‌ها و مؤسسات دولتی و خصوصی علیرغم صرف هزینه‌های گزاف بابت پهنای باند، همواره از کندی سرعت اینترنت و نیز عدم امکان کنترل حجم، زمان و پهنای باند مصرفی و نیز کنترل سایت‌های در دسترس کاربران شبکه گلایه دارند. در این میان، استفاده از نرم‌افزارهایی چون Microsoft ISA و افزونه‌ها و نرم‌افزارهای متنوعی که روی آن نصب می‏شوند، نه‌تنها مشکل را حل نکرده بلکه خود به‌عنوان یک گلوگاه در شبکه، معضلات بزرگی را موجب می‏شود نرم‌افزارهای موسوم به LAN Accounting هم نتوانسته‌اند راه‌حل جامع و قابل‌اطمینانی ارائه دهند. از یک‌سو نصب و بهره‌برداری از آن‏ها بسیار پیچیده و پرهزینه است و از سوی دیگر، اغلب آن‏ها به تنهائی و بدون نیاز به سخت‌افزارهای گران‌قیمت نمی‏توانند مشکل محدود کردن حجم و پهنای باند مصرفی کاربران را حل کنند.

 

 

 

خدمات ایده پردازان شبکه گستر آریا

شرکت ایده پردازان شبکه گستر آریا  با استفاده از روش‏های متنوع مانند  HotSpot بدون نیاز به هرگونه تنظیم IP و یا Proxy و نظایر آن همانند PPPoE  روشی شبیه به سرویس‏های ADSL و روش‌های مبتنی بر VPN  و با بهره‌گیری از روش‏های پیشرفته کنترل و مدیریت پهنای باند بر اساس اولویت‌بندی کاربران، گروه‏ها و نیز سرویس‌های موردنیاز آنان، ترافیک شبکه را به روشی مناسب مدیریت کرده و به کاربران خدماتی باکیفیت مطلوب ارائه می‏کند. استفاده مداوم و افزایش وابستگی محیط‌های کاری به اینترنت موجب شده است که  اکثر سازمان‌ها هزینه‌های زیادی را برای تأمین امکانات ارتباطی با این شبکه جهانی پرداخت نمایند. از طرفی به دلیل تنوع خدمات اینترنتی و کمبود امکانات نظارتی و مدیریتی در این خصوص معمولاً نحوه اتصال و استفاده پرسنل از اینترنت برای اکثر مدیران در سازمان‌ها نگرانی‌های جدی را به وجود آورده است. به‌گونه‌ای که انسداد پهنای باند به‌واسطه دانلود‌های کاربران داخلی، در اکثر اوقات، سازمان‌ها را با کمبود پهنای باند برای برنامه‌های حساس کاری مواجه می‌کند. از مشکلات موجود در این حوزه می‌توان به‌کندی سرعت اینترنت و نیز عدم امکان کنترل حجم، زمان و پهنای باند مصرفی و نیز عدم کنترل سایت‏های در دسترس کاربران شبکه اشاره نمود. امروزه راهکارهای سخت‌افزاری و نرم‌افزاری بسیاری برای مدیریت پهنای باند، طراحی و ارائه ‌شده‌اند. انتخاب یک راهکار مشخص درزمینه مدیریت پهنای باند نیازمند آنالیز و بررسی شرایط هر سازمان یا شرکت است. شرایطی نظیر نوع سرویس اینترنت مورداستفاده (وایرلس، ADSL و )، تعداد کاربران و نوع استفاده آن‌ها از اینترنت، تجهیزات سخت‌افزاری و نرم‌افزاری سازمان و . در انتخاب راهکار مناسب تأثیر بسزایی دارد. انتخاب راهکار مناسب کمترین هزینه نسبت به کار آیی را در پی خواهد داشت. اگر شما نیز قصد دارید پهنای باند اینترنت خود را کنترل و مدیریت کنید، به ما بپیوندید. ما در ایده پردازان شبکه گستر آریا  بر اساس شرایط و انتظارات سازمان شما، بهترین راهکار موجود برای مدیریت پهنای باند اینترنتی شمارا طراحی و ارائه می‌کنیم.

·                                             کنترل پهنای باند بر اساس کاربر، گروه، کامپیوتر

·                                             سهمیه‌بندی مصرف اینترنت در یک مدت معین برای هر کاربر، گروه و کامپیوتر

·                                             قابلیت تلفیق با کلیه نسخه‌های ISA/TMG

·                                             مشاهده میزان و نحوه مصرف پهنای باند به‌صورت زمان واقعی

·                                             گزارش‌گیری مصرف اینترنت کاربران

·                                             اجتناب از دانلودهای غیرضروری به دلیل سهمیه‌بندی

·                                             ایجاد بستر مناسب برای استفاده راحت افراد مهم از اینترنت

·                                             جلوگیری از اتلاف پهنای باند توسط افراد

·                                             مشاهده فعالیت اینترنتی افراد توسط خود آن‌ها

·                                             مدیریت ترافیک کلیه پروتکل‌های TCP و  UDP

·                                             امکان تقویت سرعت اینترنت برای برخی سایت‌های معین

·                                             امکان اعمال قوانین در زمان‌ها و روزهای خاص

·                                             سهمیه‌بندی بر اساس دانلود، آپلود و یا مجموع آن دو

·                                             عدم اعمال محدودیت بر برخی سایت‌های معین

·                                             عدم نیاز به نصب برنامه بر روی کامپیوتر کاربران

·                                             امکان مشاهده کارکرد توسط خود کاربران

 

 

 

 

مدیریت پهنای باند در ایده پردازان شبکه گستر آریا 

افزایش وابستگی محیط‌های کاری به اینترنت، به‌عنوان یکی از ارزان‌ترین و قوی‌ترین کانال‌های ارتباطی  باعث شده که اکثر سازمان‌ها بودجه‌ای بعضاً سنگین و گران‌قیمت صرف تأمین امکانات ارتباطی با این شبکه جهانی نمایند، از طرفی به دلیل گستردگی و تنوع خدمات اینترنتی و کمبود امکانات کنترلی و مدیریتی در این خصوص معمولاً نحوه اتصال و استفاده پرسنل از اینترنت برای اکثر مدیران در سازمان‌ها نگرانی‌های جدی را به وجود آورده است. مدیران شرکت‏ها و مؤسسات دولتی و خصوصی علیرغم صرف هزینه‌های گزاف بابت پهنای باند، همواره از کندی سرعت اینترنت و نیز عدم امکان کنترل حجم، زمان و پهنای باند مصرفی و نیز کنترل سایت‏های در دسترس کاربران شبکه گلایه دارند.

ایده پردازان شبکه گستر آریا  با درک چالش‌های مدیریت پهنای باند در سازمان‌ها و مؤسسات، اقدام به سیستم یکپارچه جهت مدیریت متمرکز و جامع نموده است که برخی از ویژگی‌های منحصربه‌فرد آن به شرح زیر می‌باشد:

 

اتصال کاربران LAN/WLAN توسط تکنیک‌های:

*:VPN (PPTP) شناسایی کاربر از طریق Username و Password

*: Persistent LAN شناسایی کاربر از طریق IP Address و Mac Address

*Hotspot: ورود و خروج کاربران از طریق WEB

*PPPoE: شناسایی کاربر از طریق Username و Password در لایه ۲

*محدود کردن زمانی و حجمی کاربران

*اعمال محدودیت‌های حجمی و زمانی دوره‌ای:

* روزانه به‌عنوان نمونه روزی یک ساعت و یا روزی ۳۰۰ مگابایت

* هفتگی به‌عنوان نمونه هفته‌ای ۱۰ ساعت و یا هفته‌ای ۱ گیگابایت حجم ارسال و دریافت اطلاعات

* ماهیانه به‌عنوان نمونه ماهیانه ۴۰ ساعت و یا ماهیانه ۳ گیگابایت حجم ارسال و دریافت اطلاعات

 

 

 

 

 

ارائه راهکارهای مدیریت پهنای باند:

ارائه‌ی خدمات پهنای باند به سازمان‌ها و شرکت‌ها یکی دیگر از خدماتی ‌است که گروه شرکت‌های ایده پردازان شبکه گستر آریا  برای سهولت استفاده کاربران از اینترنت و امکان برقراری ارتباط میان نقاط مختلف جغرافیایی و مراکز و دفترهای مختلف سازمان‌ها به آنان ارائه می‌کند. با استفاده از این خدمات، شرکت‌ها و سازمان‌ها می‌توانند به‌صورت دائمی از خدمات اینترنت پرسرعت و دستاوردهای آن بهره‌مند شوند. گروه ایده پردازان شبکه گستر آریا  با سرمایه‌گذاری‌های چشم‌گیر بر روی آخرین و جدیدترین فناوری‌های موجود در بازار خدمات اینترنت و ارتباطات، همواره تلاش کرده است پشتوانه‌ها و تجهیزات فنی مناسب برای ارائه خدمات پهنای باند به مشتریان را فراهم کند. ایده پردازان شبکه گستر آریا  همواره هم‌زمان با ورود فناوری‌های نوین به بازار خدمات اینترنت و ارتباطات، بی‌درنگ برای خرید این فناوری‌ها و تجهیز پشتوانه‌های فنی خود اقدام کرده است. افزون بر این ایده پردازان شبکه گستر آریا  با بهره‌گیری از نیروی فنی کارآزموده و متخصص در این بخش از خدمات خود، امکان ارائه خدمات باکیفیت به مشتریان را فراهم کرده است.

 

 

 

 

 

استفاده از سکوهای Microsoft

دراین‌بین مدیران پهنای باند اینترنتی را طوری تنظیم می‌کنند که اگر تمامی کلاینت‌ها نیز با یکدیگر به‌مرور صفحات وب و حتی به دانلود بپردازند، هیچ‌گاه مشکلی وجود نخواهد داشت؛ زیرا تقسیم پهنای باند اینترنتی میان کلاینت‌ها به‌طور دقیقی صورت گرفته است.

 

مزیت کنترل پهنای باند

تعیین TimeTable برای سرویس‌ها و گروه‌های سرویس، گزارش‌گیری سایت‌های مروری کاربران بر اساس نام، IP و MAC، تخصیص محدودیت‌های حجمی یا زمانی و نامحدود روزانه و ماهانه برای هر کاربر، پایداری در پهنای باند بالا (۱۰۰ مگابیت بر ثانیه با یک سخت‌افزار)، دسته‌بندی کاربران در گروه‌ها برحسب ساعت، حجم، سرعت و میزان پهنای باند، تخصیص پهنای باند اختصاصی و اشتراکی به کاربران و گروه‌ها و نیز تخصیص پهنای‏ باند اضافه در مدت‌زمان خاص (مثلاً کاربری دارای ۶۴/۱۲۸ کیلوبیت پهنای ‏باند دریافت و ارسال باشد ولی برای مدت ۲ ثانیه بتواند تا ۵۱۲/۱۰۲۴ کیلوبیت استفاده کند که در این صورت مرور صفحات وب بسیار سریع و دانلود بسیار محدود خواهد بود) بدون نیاز به سخت‌افزار اضافی، اولویت‌بندی کاربران (مثلاً ۶۴/۶۴ کیلوبیت مدیران از اولویت بالاتری نسبت به ۶۴/۶۴ کیلوبیت کاربران برخوردار باشد)، همچنین اولویت‌بندی سرویس‌ها (مثلاً وب با اولویت بالا و دانلود با اولویت پائین)، امکان استفاده از L7 Filtering برای شناسایی و محدود کردن سرویس‌های مختلف ، باز و بسته کردن  Protocol‏های خاص ( مثلاً فقط وب و Email باز باشد و بقیه بسته ) و سرویس‏های خاص ( مثلاً Yahoo Messenger  بسته شود )، پانل مخصوص کاربران برای اطلاع از ریز مصرف و تغییر کلمه عبور، همسان‌سازی با Active Directory و Sync کردن کاربران به‌صورت خودکار و امکان فیلترینگ سایت‏های خاص یا دارای کلمات خاص ( مثلاً سایت‏های دارای کلمه mail را مسدود و یا فقط سایت‏های دارای کلمه mail در دسترس باشد )، به‌روزرسانی رایگان و خودکار از اینترنت بدون نیاز به مدیر، سامانه گزارشات متنوع از اتصالات کاربران، میزان حجم اطلاعات و مدت‌زمان اتصال، گراف‌های متنوع از وضعیت کاربران، پهنای باند مصرفی آن‏ها و کل سامانه و ده‌ها امکانات دیگر و بسیار متنوع.